Původní Bureš  
1
Cesta z krimu
Kravata
City v city
Roberte!
Černá kočka
Strašák
Osamocený strom
Za vysokou hradbou
10  Tři čutory
11  Zhasla v pokoji
12  Pavouk

Album "Cesta z krimu" od kapely Původní Bureš obsahuje dvanáct nových písniček a na datové stopě dva videoklipy, jednu povídku (od bubeníka Huga) a jedno demo. Více než kdy v minulosti se jedná o dílko kolektivní. Hugo přispěl dvěma písněmi a další dva jeho texty zhudebnili Brut a Fumas. Ostatní skladby jsou tradičně z Fumasovy dílny. Základy (kytara bicí, basa, zpěv) se natáčely naživo ve zkušeně (keramické dílně!).
Syrový garážový bigbít je opentlen trubkou Jany Modráčkové (též Traband, Klec, Pláče kočka atd.) a houslemi, či pětistrunnou housloviolou nové členky Markéty Janatové (též Hakka Mugies, Fiannan), psychiatričky souboru. Obě dívky přispěly i svými nezaměnitelnými hlásky. Na albu se tentokrát nevyskytují žádní hosté, takže vzhledem k živému nahrávání máte možnost slyšet kapelu v podstatě tak jak zní na koncertech. V textech najdete literární, či filmové odkazy, pseudolidovku, ale také píseň věnovanou bluesmanovi Robertu Johnsonovi. Titulní skladba Cesta z krimu je podle povídky maďarského spisovatele Tibora Déryho. Obal stejně syrový jako hudba nakreslil Fumas. Kapela doporučuje poslech své hudby při léčbě zažívacích potíží, astmatu a chronických depresí.
(z reklamního textu)
Album vytvořili:
Jaromír František Fumas Palme - zpěv, kytara, foukací harmonika, vokály
Petr Choma Brut Hernych - baskytara, vokály
Markéta Janatová - housle, housloviola, zpěv, vokály
Petr Hugo Šlik - bicí, percusse
Jana Modráčková - trubka, percusse, zpěv, vokály

Natočeno 24. a 25. 6. 2006 v keramické dílně Bratrské školy členy Původního Bureše a 9. 10. 2006 ve studiu Jéžiškov Jardou Trabandem Svobodou. Smícháno Ondrou Ježkem ve studiu jáMor dne 28. 10. 06.

Datová stopa obsahuje:
klip "Cesta z Krimu" (režie - Petr Tomek, scénář - Fumas, hlavní role - Aleš Klatovský vulgo Lůzyhněv Pochop), 
dvě verze klipu "Osamocený strom" (režie - Fumas, scénář a výtvarík- Fumas, hlavní role - Markéta Janatová), 
povídku Petra Hugo Šlika "Strašák",
Fumasovo akustické album "Pavouk se tiše sune po stěně",
fotografie Dany Palmeové z natáčení obou videoklipů.

CD si můžete objednat za 200,- Kč + poštovné na adrese: fumas@seznam.cz