Původní Bureš zleva doprava:
Jana Tomečková - flétna zpěv, Pavla Čornejová - viola, zpěv, Petr Choma Brut Hernych - baskytara, Jaromír František Fumas Palme - zpěv, kytara, foukací harmonika, autor písní, Petr Vitáček - bicí, Zrzavá Veverka - akordeon, jako host.

A co jsou zač?
Janče, čili flétnistka Jana Tomečková. Do kapely nastoupila ihned po odchodu housloviolistky Markéty Janatové v květnu roku 2012. Hraje též v kapelách Frmoll Orchestra a … Ve volných chvílích buskeří po Paříži, u čehož se domluví několika světovými jazyky.

Violistka Pavla Čornejová, dříve též Krucká, Přerovská, Prostějovská, Starorežná… V kapele hrála od r. 1987 s malou přestávkou do r. 2004, od podzimu 2012 opět. V době své absence v Původním Bureši se věnovala dílem léčitelství a dílem nasazování kontaktních čoček slabozrakým, který na to neviděj.

Petr Choma Brut Hernych. Zakládající člen. V kapele hraje nepřetržitě od nevidim do neslyšim. Chová chrty, má tři.

Jaromír František Fumas Palme. Ilustruje knížky, jezdí na kole a trhá jabka.
Legendární Petr Vitáček staronový člen kapely. S osobou Petra Vitáčka se vracíme k teorii, kterou již před lety nastínil hudební historik Genadij Opatrný, a to že kapela Původní Bureš má v podstatě kriminální minulost. S mladistvým Petrem se ostatní členové souboru seznámili při vystoupení v nápravném ústavu U milosrdných sester, kde si tento výtečník odpykával trest za organizaci přemístění automobilu Trabant na půdu základní školy v Praze Měcholupech. Trabant patřil Vitáčkovu třídnímu učiteli Hanibalu Dvořákovi, který po tomto incidentu strávil řadu měsíců v psychiatrické léčebně v Dobřanech. Původní Bureš hraje v ústavu U milosrdných sester v rámci veřejně prospěšných prací, poté co způsobil svým hlasitým vystoupením na pražské Štvanici vzpouru býků v nedalekých holešovických jatkách. Při té byl obzvlášť brutálním způsobem ušlapán závodní personalista a člen KSČ Luděk Žahavý, a to tak, že tělo nebylo nikdy nalezeno. Díky právnickým schopnostem tehdejšího bubeníka JUDr. Landštofa vyvázl hudební soubor se směšným trestem veřejně prospěšných prací. Vitáček se po svém propuštění ke kapele připojuje nejprve jako bedňák, což přináší obvinění ze zaměstnávání nezletilých, a teprve po Landštofově odchodu k závodnímu orchestru národního podniku Ovoce a Zelenina a vypuzení několika dalších bubeníků usedá za bicí soupravu. Natáčí s kapelou veleúšpěšné album Ples tapírů – Drobné radosti psychedelické kachny. Poté odchází a začíná podnikat ve stavebnictví. V krátkém čase se svými aktivitami mizí za oceán. Po pádu dvou výškových budov kdesi na Manhattanu, na jejichž stavbě se podílela i jeho firma, přesouvá své aktivity opět do Čech. S odchodem bubeníka Petra Hugo Šlika, který se hodlá realizovat jako učitel v mateřské škole, se Petr Vitáček chápe příležitosti a opět usedá na bubenickou stoličku v Původním Bureši…

Hostující harmonikáčka Zrzavá Veverka se živí oříšky, rozmrazuje mrazák a právě našla na ledničce koláč.